SPM10040T-4R7M-HZ
Mfr.Part #:
SPM10040T-4R7M-HZ
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 10.70mmL×10.00mmW×4.00mmH SMD/SMT 4.7 µH 20 % 13 A 15.6 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeDrum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR)15.6 mΩ
ShieldingShielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current8.5 A
Current Rating13 A